SAMOCHÓD UŻYWANY – CO SPRAWDZIĆ PRZED ZAKUPEM?

2021-01-13

Poza tym wykonaj dokładne oględziny pojazdu. Zainteresuj się nie tylko jego wyglądem zewnętrznym, ale przede wszystkim tym, co ma w środku.
Poproś sprzedającego o jazdę próbną, przysłuchaj się pracy pojazdu, przyjrzyj się stopniu zużycia poszczególnych elementów wnętrza, zwróć uwagę na silnik, koła, bagażnik czy stan lakieru. Najlepiej będzie jeśli udasz się do mechanika na przegląd techniczny auta.
 

To niewielki koszt, a będziesz miał pewność, co do faktycznego stanu auta.
Właściciel pojazdu nie powinien mieć żadnych przeciwwskazań, jednak jeśli będzie inaczej, jest to znak, że samochód nie jest w najlepszym stanie i przegląd może odkryć wszystkie jego tajemnice.

Zakup samochodu używanego – sprawdź również sprzedawcę!

Już podczas pierwszej rozmowy telefonicznej przeprowadź dokładny wywiad ze sprzedającym. Dowiedz się, ilu właścicieli miał pojazd, kto jest jego obecnym właścicielem i dlaczego chce go sprzedać. Zweryfikuj też jego uczciwość – wpisz numer telefonu w Google i sprawdź, czy osoba z tym numerem nie jest powiązana z innymi ogłoszeniami dotyczącymi sprzedaży pojazdów. Jeśli tak, to przykro mi, ale masz do czynienia z handlarzem samochodami. Decydując się na zakup, nie zapominaj o umowie.
To kluczowa kwestia podczas finalizacji zakupu. Sprawdź czy wszystkie informacje w niej zawarte są zgodne z prawdą – również dane sprzedawcy.